Teoria o živote

Autor: Dada Čuridlová | 5.1.2011 o 20:56 | (upravené 6.1.2011 o 22:00) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  74x

Osobne sa veľmi hnevám na celý svet, lebo ľudí nepodporuje v myslení. Keby sme sa tak spätne obzreli, videli by sme, ako dávnych filozofov uctievali (no, ako ktorých, že hej) a brali ich názory vážne a PODPOROVALI ich v myslení. Ako nechcem teraz, aby mi začali platiť za to, že myslím, ale skorej mi ide o to, aby si začali ceniť ľudské myslenie. Toto myslenie má za následok veľa vecí, a vedie hlavne k tomu, že zistíme akí naozaj sme. A na konci by sme dospeli k tomu, že proste SME (a nikto to nezmení) samoľúbi. Nič nevyčítam, to určite nie, ale je to tak a neubránite sa tomu.

nič netrvá večne. ani obednič netrvá večne. ani obeddada

Treba sa nad tým zamyslieť hlavne z toho pohľadu, že inak to byť nemôže. Pokiaľ nie sme samoľúbi a nemyslíme aspoň trošku na seba, silnejšie dravce nás roztrhajú, zničia a my si môžeme sedkať v úzadí a plakať nad svojím, pre nás smutným, pre ostatných nezáživným, osudom (údelom života). Bohužiaľ, aj v dnešnej korupčnej dobe, existujú tí obetní baránkovia, čo sa nechajú zlanáriť, že dobro sa im vráti a musia sa na svet pozerať cez ružové okuliare. teda, nosia ich s čistou dobrovoľnosťou. Ja nie som zlá, teda aspon si to nemyslím, som veľký optimista a ľúbim život so všetkou oddanosťou, nosím tie trápne ružové okuliare, ale zase viem, čo je realita. to je veľmi dôležité vedieť (alebo je to tým, že viem čo je realita, že nemám vkuse peniaze na drogy. ale nie. to je fór. no, možno nie. :-D).

Nad všetkým treba uvažovať striedmo a s ľahkosťou. Treba sa v prvom rade zmieriť sám so sebou. Myslím, že človek sa má až vtedy dostatočne rád, keď je schopný NEPOROVNÁVAŤ sa s ostatnými. Nevidí na sebe chyby, vyzdvihne to krásne a nemusí byť zrovna narcis. Poznať samých seba neznamená vidieť svoje chyby a trpieť syndrómom menejcennosti.  Chce to nádych výdych, snahu, úsmev, priateľov čo Vám otvoria oči a nájsť samých seba. Dlhý proces.

Ono viackrát za život si zopakujeme "kto naozaj som". milá, chápavá, všeobecne vzdelaná, temperamentná, zdvorilá, vnímavá, pozitívne naladená, obetavá, priateľská (ha, samé dobré vlastnosti, ha:-D) ..ale KTO NAOZAJ SOM?

Aby sme boli sami so sebou zmierení, nemusíme sa detailne poznať, len by sme mali vedieť čo od seba môžeme očakávať. Netreba hodiny premýšľať a deptať sa, čo sme v živote nedosiahli a či sme vôbec niečo dosiahli.

Mrzí ma, že myslenie sa dnes moc nenosí. Veľa ľudí sa radšej opičí a prezentuje názory ostatných. I keď občas to nemusí byť zrovna jednoduché, možno im to dá naozaj veľa námahy, alebo nevedia, že niekto "ich názor" už prezentoval. Hej, chybička sa občas nájde. Myšlienky sú veľmi dôležité. Pre mňa sú ako ľudia. Prídu, sú tu pre nás a je len na nás, čo s nimi, či s nimi ďalej zotrváme, pohráme sa s nimi, rozvinieme s nimi vzťah. Chce to prax v myšlienkovej oblasti.

Slovo "život" je veľmi obrazné. Čo vám prebleskne hlavou? Aký život žijete? Normálny? A ste vy vôbec normálni? (nechcem uraziť, neberte to osobne). byť normálnym neznamená splývať s okolím ani podriadiť sa, nikto ešte nedefinoval normálnosť a ak hej, iste nebol na tom zrovna najlepšie. Je len na nás, aké máme priority a hodnoty a pravidlá.

Téma o živote je dosť ťažká, môžeme o nej hovoriť hodiny. Mne ani tak nešlo o to, aby som Vám dala nejakú novú informáciu, ale skorej o tom, aby sme si cenili myšlienky. Ak ste čakali radu do života, bola by vám na nič. aj tak by ste ju nebrali, lebo človek patrí k tvorom nepoučiteľným. Okrem toho teoria o žití, ešte nikomu nepomohla prežiť ;-)

Viete nemôžem Vám dávať rady. nemám na to skúsenosti. ale o tom potom :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zarábajú milióny na úkor štátu. Priekupníkov dreva sa nedarí odstaviť

Niektoré firmy, ktoré len skupujú drevo a posúvajú ho ďalej, majú s Lesmi SR uzatvorené nevypovedateľné zmluvy.


Už ste čítali?